Dodavatelé

 • Beneš & Lát, a.s.

  Beneš & Lát, a.s.

  Vyrábíme strojírenské výrobky z plastů a neželezných kovů. Pro své zákazníky tak představujeme partnera, který umožní nakupovat výrobky pro různé technické aplikace z jednoho zdroje. Zjednodušením komunikace a snížením logistických nákladů tak svým zákazníkům umožňujeme efektivnější podnikání.

  V České republice jsme lídry v technologii nízkotlakého lití, ale máme i více než sedmdesátiletou zkušenost s gravitačním odléváním, tlakovým litím a vstřikováním plastů. Trendem poslední doby jsou technologické úspory. Naši vývojoví inženýři Vám pomohou v materiálové i technologické migraci tak, aby byly Vaše úspory co nejvyšší. Díky ovládání čtyř různých technologií takřka pod jednou střechou Vám poradíme, kdy je která technologie ekonomičtější, což povede i k úsporám Vašich vývojových nákladů i času potřebného pro uvedení nových výrobků na trh.

  Počtem zaměstnanců se řadíme k středně velkým společnostem. Rodinný charakter podniku oceníte v přístupu našich techniků i produkt manažerů, ale i ve flexibilitě nasazení výrobních kapacit.

  Pružnost je u nás navíc umocněna tím, že všechny naše závody jsou umístěny na hlavních dálničních tazích Evropy. Máte tak možnost využít různé dodávkové modely J-I-T, Kanban nebo Konsignační sklady.

  Jsme finančně stabilní společností, oceněnou titulem FIRMA ROKU 2007 a Národní cenou kvality 2008.

  Certifikace ISO/TS je samozřejmostí.

  S našimi výrobky se můžete potkat v rychlovlacích Shikanzen, v nákladních autech (Man, Scania, Tatra), osobních vozidlech (VW, Škoda, Ford, BMW, Porsche), větrných elektrárnách, manipulační technice, stavebních strojích, telekomunikacích, ale i v domácnostech v podobě kreativních stavebnic pro děti SEVA ®, Monti Systém ®, Blok®, Seko.

  Hlavním výrobním programem jsou technické aplikace.

  Vyrábíme a dodáváme:
  • Gravitačně a nízkotlace odlévané odlitky ze slitin hliníku, obrobky a montované skupiny z nich (závod Z-02 - Poříčany)
  • Vysokotlace odlévané odlitky ze slitin zinku, obrobky a montované skupiny z nich (závod Z-10 - Slaná u Semil)
  • Výlisky z plastů, technické díly i stavebnice - navštivte náš internetový obchod stavebnic VISTA (závod Z-03 - Sutice u Semil)
  • Vzájemnou kombinaci jednotlivých technologií - např. zástřiky Zn odlitků do plastů.
  Zaměřujeme se na dodávky zakázkových řešení od návrhu procesu a designu výrobních nástrojů až po dodávky finálních výrobků. Naše zákaznické portfolio zahrnuje nejen některé z největších strojírenských koncernů Evropy, ale i malé a střední strojírenské podniky.

  z oficiálních stránek www.benesalat.cz

  Značky

  Stavebnice Blok Monti system Mozaiky Stavebnice Seko Stavebnice Seva


 • HTK Group

  HTK Group

  Společnost MAXIM Enterprise, Inc. je mezinárodní výrobce specializující se na výrobu dřevěných hraček.
  Hračky této společnosti jsou vyrobeny z velmi tvrdého dřeva a byly navrženy speciálně pro malé děti. Vyznačují se vysokou kvalitou, bezpečností a splňují veškerá kritéria.
  Společnost Maxim vytrvale pracuje na tom, aby mohla nabídnout hračky vysoké kvality, cenově dostupné pro každého.
  Manuální zručnost, sebejistota, kreativita, koordinace očí a rukou, rozpoznávání barev a čísel jsou příkladem jen několika z celé řady dovedností, které pomáhají rozvíjet výrobky společnosti Maxim.
  Vláčkové dráhy od společnosti Maxim mají nejvyšší kvalitu a jsou k dispozici v nejrůznějších cenových relacích.
  Společnost Maxim je více než 25 let jedničkou v prodeji dřevěných hraček na trhu v USA a Kanadě a my Vám je nabízíme i v České a Slovenské republice již od roku 2000.
  Vláčkodráhy od společnosti Maxim jsou plně kompatibilní s výrobky Thomas, Brio, Bino a s ostatními kvalitními železničními systémy vyrobenými ze dřeva.

  ze stránek oficiálního distributora pro ČR : www.vlacky.cz


  Značky

  Stavebnice Blok


 • Merkurtoys s.r.o.

  Merkurtoys s.r.o.

  Původně byly kovové díly stavebnice Inventor navzájem spojovány kovovými háčky - podobný systém, jaký se dnes používá u stavebního lešení „haki“. Kovová stavebnice pod názvem Inventor nepřežila, přesto se tento název v Polici nad Metují užívá a zlidověl. Po sametové revoluci v roce 1989 dochází počátkem 90. let k privatizaci Kovopodniku v Broumově. Bývalými zaměstnanci byl vypracován privatizační projekt a založena firma Komeb. Ta nějaký čas setrvačností pokračovala ve výrobě stavebnic MERKUR, ale již v roce 1993 byla u konce s dechem. Došlo k další změně v číslování stavebnic a vznikly tak stavebnice M310, M320, M330 a M340.

  Velice zajímavé bylo, že v angličtině byla stavebnice v návodu označována jako systém meccano. Původní význam tohoto slova v angličtině byl „stavebnice“ - tento název byl v devadesátých letech zpochybněn právě firmou MECCANO, která se dožadovala u mezinárodního soudu v Haagu odškodnění. K soudnímu sporu nedošlo z důvodu zániku Kovopodniku a Komebu.

  Další kapitolou historie firmy se stal vstup Ing. Jaromíra Kříže. Začínal podnikat v kovovýrobě v objektu, který získal restitucí po svém dědovi. Z původního záměru odkoupit několik strojů ze zlikvidované firmy Komeb nakonec vznikla myšlenka pronajmout si podnik v likvidaci a pokusit se rozjet zastavenou výrobu Merkuru. Ale několik dní po převzetí pronájmu byl na firmu KOMEB vyhlášen první konkurz v republice. To celou situaci a celý záměr značně zkomplikovalo. Jaromír Kříž to přesto nevzdal a začal jednat se správcem konkurzní podstaty o možnosti odkupu, protože již nebylo dost možné odstoupit od rozjeté výroby. Po zdlouhavém projednávání se podařilo během 3 let výrobu plně obnovit a zachránit tak nejznámější českou hračku. Zájem o koupi projevila i firma Meccano z Francie, která chtěla Merkur odkoupit jen proto, aby se zbavila největšího konkurenta. Mnoho nechybělo a stavebnice Merkur mohla skončit navždy jen ve vzpomínkách. To se však nestalo a tak Merkur žije, dál se rozvíjí do ucelených řad malých a velkých stavebnic a úspěšně proniká na trhy tuzemské i zahraniční.

  z oficiálních stránek www.merkurtoys.cz


  Značky

  Stavebnice Merkur


 • Směr v.d.

  Směr v.d.

  Výrobní družstvo Směr, založené v roce 1952, je tradičním českým výrobcem hraček a výrobků z plastických hmot, zapsaným svými výrobky i sloganem “Směle ber značku Směr!“ ve vědomí několika generací.

  Současné aktivity firmy jsou rozděleny do tří oblastí :

  Výroba a prodej hraček a polytechnických stavebnic. Výrobní a prodejní sortiment je vybírán s důrazem na výchovnou funkci hraček v oblasti rozvoje dovednosti a pozitivně kreativní. V kolekci proto nejsou žádné zbraně, s výjimkou modelů letadel a lodí v jejichž sortimentu firma patří k hlavním evropským výrobcům

  Dodávky plastových folií , odnosných tašek a sáčků. Folie k balení potravin i jiných výrobků, sypkých nebo tekutých, jsou dodávány s potiskem podle individuálního zadání zákazníka. Totéž platí pro výrobu odnosných tašek, sloužících převážně k reklamním účelům. Specializujeme se na malá množství i tiskově náročných motivů.

  Výroba plastových dílů a výrobků pro průmysl. Zakázková výroba plastových dílů je služba, kterou naše firma poskytuje zákazníkům z mnoha oborů, v různých stupních komplikovanosti: výroba jednotlivých dílů, výroba dílů a jejich kompletace

  Díly jsou vyráběny na nástrojích zákazníka technologiemi vstřikování, vyfukování a extruze profilů. Naše firma ručí za řádné uložení, běžnou údržbu a konzervaci nástrojů a rovněž za to, že díly z nástroje zákazníka nebudou dodávány nikomu jinému.

  z oficiálních stránek www.smer.cz

  Značky

  Stavebnice Teifoc


 • Walachia, s.r.o.

  Walachia, s.r.o.

  Vyrábíme stavebnice z masivního bukového dřeva a slepovací stavebnice z borovicového dřeva, a to již od roku 1991. Pro výrobu používáme dřevo výhradně z českých lesů. Původně jsme začínali jen s 5 modely, ale postupně jsme naši nabídku rozšířili na současných 45 různých typů stavebnic.

  Jsme vám doslova na dosah – všechny stavebnice máme skladem a do ČR je expedujeme do dalšího dne po objednání; do zahraničí pak do 2 dnů. Naše stavebnice vám dovezou logistické společnosti PPL, DHL, Schenker i Dachser. Jako podporu pro další prodej našich stavebnic poskytneme obchodním partnerům katalogy, stojany i celé slepené stavebnice.

  S našimi stavebnicemi se často zabaví i dospělí, vyrábíme je ale především pro děti. Stavebnice jsou totiž pro děti vzdělávací, estetickou a přírodní hračkou, která je navíc šetrná k životnímu prostředí a pro děti bezpečná. Naše stavebnice rozvíjí dětskou představivost i manuální zručnost, učí je trpělivosti i logickému uvažování a ukazují jim, že i v dnešní době plné technologií nejsou klasické hračky nuda.

  Dlouhou životnost stavebnic zajišťuje kombinace kvalitního masivního dřeva a dokonalého zpracování. Právě díky použitému masivnímu dřevu vypadají stavebnice jako skutečné stavby.

  z oficiálních stránek www.walachia.com

  Značky

  Stavebnice Walachia


Nabídka

Vytvořte si účet a můžete mít seznam přání.

Přihlásit se